Timber është në objektiv të Manchester United

Futboll

Timber është në objektiv të Manchester United

Më: 18 maj 2022 Në ora: 14:45
Timber është në objektiv të Manchester United

Mbrojtësi i Ajax-it, Jurrien Timber është në objektiv të Manchester United.

Sipas Mirror, bisedimet për 20-vjeçarin holandez besohet se po zhvillohen mes dy klubeve.

United më herët i mori Ajax edhe trajnerin, Erik ten Hag. 

 Timber është qendërmbrojtës, por ai mund të luajë edhe si mbrojtës i djathtë.

Timber bëri debutimin e tij për Ajax më 7 mars 2020 në një fitore 3–1 ndaj SC Heerenveen.

Ai shënoi golin e tij të parë në karrierë për Ajax kundër Emmen më 2 maj 2021.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat