Di Maria drejt Juventusit

Futboll

Di Maria drejt Juventusit

Më: 21 maj 2022 Në ora: 13:19
Di Maria drejt Juventusit

Paris Saint-Germaini njoftoi të premten zyrtarisht se Angel Di Maria do të largohet pas përfundimit të sezonit.

Argjentinasi do të largohet si lojtar i lirë, teksa pritet që karrierën ta vazhdojë në Serie A.

Gazetari italian dhe eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, ka zbuluar se ai tani është në bisedime të avancuara për t’iu bashkuar Juventusit.

Sipas tij, 34-vjeçari dëshiron kontratë afatshkurtër.

Di Maria thuhet se dëshiron që të nënshkruajë vetëm për një sezon, por me mundësi vazhdimi edhe për një sezon të dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat