Shqiptarët janë të çmendur pas Italisë

Futboll

Shqiptarët janë të çmendur pas Italisë

Më: 21 maj 2022 Në ora: 15:27
Shqiptarët janë të çmendur pas Italisë

Në Holandë e kanë të qartë se pavarësisht se finalja duhet me Romën duhet të quhet në një stadium neutral, për italianët do të jetë si në shtëpinë e tyre.

Kjo për shkak të lidhjes së fortë që kanë shqiptarët me këtë shtet.

Tom Bodde ka paralajmëruar mediat në Holandë se duhet të llogarisin mbështetjen e shqiptarëve për Romën.

“Sigurisht që do të jenë për italianët. E keni parë edhe në Eurovision, 12 pikët e Shqipërisë shkojnë vetëm për Italinë, si në çdo vit tjetër. Ata janë thjesht të çmendur për Italinë dhe për Serinë A.

Shqiptarët do të jenë masivisht në favor të Romës, këtë llogariteni 100% të sigurt. Nuk kanë asgjë kundër holandezëve, por do të jenë me Romën”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat