Bajrami asiston, Empoli fiton në Bergamo

Futboll

Bajrami asiston, Empoli fiton në Bergamo

Nga: K.G. Më: 21 maj 2022 Në ora: 22:49
Bajrami asiston, Empoli fiton në Bergamo

Berat Gjimshiti me Atalantën pësuan humbje në Bergamo, me rezultat 1:0 nga Empoli i Kristjan Asllanit dhe Nedim Bajramit. 

Empoli kthehet me tre pikë që i shërbejnë më shumë për statistikë.

Në minutën e 70-të, Nedim Bajrami asistoi, ndërsa Stulac realizoi. Gjimshiti e Asllani u paraqitën titullarë e Bajrami u aktivizua nga minuta e 46-të. 

Atalanta përfundon në pozitën e tetë me 59 pikë e Empoli i 14-ti me 41 sosh pas 38 jave në Serie A në futboll.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat