Pas dështimit me Mbappe, ky është prioriteti i Realit

Futboll

Pas dështimit me Mbappe, ky është prioriteti i Realit

Më: 22 maj 2022 Në ora: 14:57
Aurelien Tchouameni

Real Madridi ka prioritet nënshkrimin me Aurelien Tchouameni, pas dështimit të transferimit me Kylian Mbappe

Real Madridi tashmë kanë ndryshuar prioritet e tyre, pas zyrtarizimit se Mbappe do të qëndrojë te Paris Saint Germain.

Sipas ‘Marca’, Real Madridi ka tashmë synim kryesor nënshkrimin me mesfushorin e Monacos,  Tchouameni.

Mbappe kishte qenë objektivi numër një i ‘Los Blancos’ për disa muaj, por ai zgjodhi të nënshkruajë një kontratë të re me PSG të shtunën.

Madridi tani do të kërkojë alternativa të tjera e që mesfushori francez është në krye të listës së dëshirave të tyre, pas sezonit të shkëlqyer në Monaco.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat