Guardiola për përmbysjen: E telefonova Real Madridin

Futboll

Guardiola për përmbysjen: E telefonova Real Madridin

Më: 23 maj 2022 Në ora: 13:17
Guardiola për përmbysjen: E telefonova Real Madridin

Pep Guardiola ishte në prag të humbjes së një titulli tjetër, por lojtarët e tij me tre gola në pesë minuta anuluan 0-2 ndaj Aston Villas në xhiron e fundit të Premier League.

Pas ndeshjes, trajneri spanjoll ka qenë në humor të mirë gjatë bisedës me mediat. Kur u pyet për kthesën, ai bëri shaka dhe përdori humbjen në Champions League nga Real Madrid për të bërë gazetarët të qeshin.

“E telefonova Real Madridin dhe mora këshilla të mira. Nuk ka asnjë shpjegim për atë që ndodhi në Madrid, por edhe për këtë ndaj Aston Villas. Këto janë momente që janë të bukura për t’u përjetuar”, tha Pep me një buzëqeshje në fytyrë.

Liverpool humbi betejën për trofeun e kampionatit anglez. Skuadra e Jurgen Klopp fitoi ndaj Wolverhampton, por mbeti në vendin e dytë me një pikë më pak se kampioni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat