Roma niset për në Shqipëri

Futboll

Roma niset për në Shqipëri

Më: 24 maj 2022 Në ora: 16:01
Roma niset për në Shqipëri

Feyenoord, sapo ka mbërritur në Shqipëri për finalen e së mërkurës në Conference League, ndërsa para pak minutash sapo është nisur Roma.

Nëpërmjet faqes së tyre në Twitter, klubi i Romës ka shpërndarë pamjen ku niset nga aeroporti Fiumicino me destinacion Tiranën.

Italianët e drejtuar nga Jose Mourinho rikthehen të luajnë një finale europiane pas plot 31 vitesh teksa për herë të fundit ishin përballë Interit në Uefa Cup.

Një finale të cilën e humbën, megjithatë në stadiumin Air Albania, italianët do të kërkojnë të dalin me kokën lart dhe të rikthehen në kryeqytet me kupën e Conference League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat