Bayerni po e vëzhgon Rashfordin

Futboll

Bayerni po e vëzhgon Rashfordin

Më: 24 maj 2022 Në ora: 21:07
Marcus Rashford

Bayern Munich është duke e monitoruar situatën e Marcus Rashford te Manchester United.

Sulmuesi po shihet si njëri nga zëvendësuesit më të denjë të Robert Lewandowskit që duket se do i ndajë rrugët me bavarezët që në verë.

Ndonëse, siç raporton Telegraph, lojtari është shumë i vendosur për t’u rikthyer si titullar te “Djajtë e Kuqë”, kjo nuk po i pengon kampionët gjermanë të tentojnë për sulmuesin.

Anglezi nuk pati minutat e dëshiruara këtë sezon nën drejtimin e Ralf Rangnick, diçka që pret të ndryshojë me ardhjen e Erik Ten Hag.

Në anën tjetër, me largimin e mundshëm të Lewandowskit, Bayerni, pos Rashfordit, do të tentojë edhe Harry Kane dhe Edinson Cavani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat