Roma - Feyenoord, ndeshje e zjarrtë

Futboll

Roma - Feyenoord, ndeshje e zjarrtë

Më: 25 maj 2022 Në ora: 20:37
Roma - Feyenoord, ndeshje e zjarrtë

Roma – Feyenoord, formacionet zyrtare të finales së madhe në Ligën e Konferencës

Roma dhe Feyenoordi do të luajnë në finalen e madhe të Ligës së Konferencës në Tiranë.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin ‘Air Albania’ dhe fillon në ora 21:00.

Romanistët erdhën në finale pasi mposhtën Leicesterin, ndërsa Feyenoord ishte më e mirë se Marseille.

Jose Mourinho për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me emra si  Nico Zaniolo e Tammy Abraham në sulm. Marash Kumbulla do të jetë në bankë.

Në anën tjetër, trajneri i Feyenoord, Arne Slot, do të luajë me Sinisterra dhe Dessers në sulm.

Roma: Rui Patrício; Mancini, Smalling, Ibáñez; Karsdorp, Cristante, Mkhitaryan, Pellegrini, Zalewski; Zaniolo, Abraham.

Feyenoord: Bijlow; Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia; Aursnes, Til, Nelson, Kökçü; Sinisterra, Dessers.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat