Ibra mbyll vitin për shkak dëmtimi

Futboll

Ibra mbyll vitin për shkak dëmtimi

Më: 26 maj 2022 Në ora: 10:53
Ibra mbyll vitin për shkak dëmtimi

Ibra mbyll vitin për shkak dëmtimi!

E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic është ende në dyshim dhe gjuri i suedezit e ka komplikuar edhe më shumë atë. Sulmuesi ka kryer një operacion në gju menjëherë pas festës së titullit dhe konfirmohet se rikuperimi do të marrë të paktën 8 muaj kohë.

Pavarësisht kësaj, te Milani janë gati t’i ofrojnë një tjetër kontratë sulmuesit 41-vjeçar, por natyrisht me pagë më të reduktuar, duke qenë se Ibra do të rikthehet në fushë vetëm në fillim të vitit 2023.

Tani topi kalon në këmbët e Ibrës, që do të duhet të vendosë nëse do të rinovojë, apo do të varë këpucët në gozhdë, duke qenë se dy vitet e fundit ka pasur dëmtime shumë të shpeshta, të cilat nuk e kanë lejuar të nxjerrë në pah cilësitë e tij në fushë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat