Holandezi nuk po pranon

Futboll

Holandezi nuk po pranon

Më: 28 maj 2022 Në ora: 17:20
Holandezi nuk po pranon

Manchester United dhe Barcelona kanë arritur marrëveshje rreth shumës së transferimit të Frenkie De Jong, por holandezi nuk po pranon.

De Jong e ka refuzuar mundësinë e transferimit te Manchester United, më së shumti edhe për faktin që ata nuk garojnë në Champions League.

Frenkie de Jong mund të jetë një nga lojtarët që mund t’i sjellë shumë para Barcelonës nëse shitet.

Klubi ka probleme të dukshme financiare dhe me fuqinë e opsioneve në mesfushë, ata mund të tundohen të shesin mesfushorin holandez nëse arrin një ofertë e madhe.

Manchester United ka shfaqur interesimin më të madh deri më tani dhe ka kontaktuar kampin e lojtarit, por ata duan një përgjigje përfundimtare sa më shpejt të jetë e mundur, pasi ndërtojnë një projekt të ri nën drejtimin e trajnerit të ri Erik ten Hag.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat