Capello: Ja kush ishte lojtari i ndeshjes

Futboll

Capello: Ja kush ishte lojtari i ndeshjes

Më: 29 maj 2022 Në ora: 00:25
Capello: Ja kush ishte lojtari i ndeshjes

Real Madrid-i i Carlo Ancelotti-t ka fituar Champions League falë fitores 1-0 të marrë në finale kundër Liverpool-it me një gol të Vinicius në pjesën e dytë.

Fabio Capello, ndër të tjera edhe ish-trajner i Real Madrid, ka komentuar triumfin e Carlo Ancelotti-t, i cili ka fituar Champions-in e tij të katërt si trajner.

“Carlo e ka përgatitur ndeshjen në mënyrë perfekte, kam parë një vëmendje të madhe taktike nga ana e të gjithëve”, ka thënë Fabio Capello pas ndeshjes.

“Lojtari vendimtar i kësaj ndeshje ka qenë Casemiro, të gjitha herët që Liverpool-i ka shkuar në zonën e rreptësisë, ai ishte gjithmonë aty për t’i ndalur”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat