Benzema e mbyll si golashënuesi më i mirë

Futboll

Benzema e mbyll si golashënuesi më i mirë

Më: 29 maj 2022 Në ora: 00:44
Benzema e mbyll si golashënuesi më i mirë

Karim Benzema e ka mbyllur këtë edicion të Ligës së Kampioneve si golashënuesi më i mirë i turneut. Ai tundi 15 herë rrjetën në këtë sezon të mrekullueshëm për të duke qenë lojtari vendimtar i madrilenëve.

Ai gjeti golin edhe në finale, por u anulua për pozicion jashtë loje mes polemikave të shumta.

Një gol të cilin ai e sheh si pikën e kthesës së kësaj ndeshje.

"Një finale është e vështirë, psikologjike, ka pauza… Nuk kishim ritëm të mirë, por shënuam një gol në pozicion jashtë loje dhe na ktheu në ritëm. Në pjesën e dytë luajtëm si gjithmonë për të fituar në finale.

Fitorja në Paris? Do të thotë shumë, klubi më i mirë në botë, në shtëpinë time, në vendin tim. Është diçka e madhe për të gjithë madrilenët’, tha Benzema.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat