Ziyech pajtohet me transferimin te Milan

Futboll

Ziyech pajtohet me transferimin te Milan

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 18:02
Hakim Ziyech

Anësori i Chelsea, Hakim Ziyech ka aprovuar transferimin e tij te kampioni i Italisë, Milan.

Ziyech nuk duket i lumtur në ‘Stamford Bridge’, pasi sezoni që lamë pas nuk kishte minutat e dëshiruar, andaj largimi i tij pritet të ndodhë këtë merkato.

Disa klube kanë shfaqur interesim për të, në mesin e tyre edhe Milan, që duket se e ka bindur lojtarin.

Sipas Fabrizio Romano, 29 vjeçari ka aprovuar transferimin e tij në ‘San Siro’.

Edhe drejtuesit e Chelsea janë të gatshëm ta largojnë nga ekipi anësorin, andaj kanë mbetur vetëm arritja e marrëveshjes për lojtarin.

Klauzola e largimit për Ziyech është 28 milionë euro, mbetet të shihet nëse drejtuesit e të dy klubeve do të akordohen në lidhje me shumën e transferimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat