Gareth Bale transferohet në ShBA, bashkëlojtar me Chiellinin

Futboll

Gareth Bale transferohet në ShBA, bashkëlojtar me Chiellinin

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 08:38
Gareth Bale

Gareth Bale ka ndryshuar kontinent. Futbollisti uellsian do të luajë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Bale ka arritur marrëveshje me ekipin nga MLS, Los Angeles FC.

Ylli i Uellsit, 32 vjeç, ka qenë pa klub që kur i skadoi kontrata me Real Madrid këtë verë.

Ai largohet me një rekord prej 106 golash në 256 paraqitje, pasi ka fituar tre tituj të La Ligës, një Copa del Rey dhe pesë Liga të Kampionëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat