Ferizaj përforcohet me një mbrojtës 

Futboll

Ferizaj përforcohet me një mbrojtës 

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 11:53
Abazi dhe Emini

Klubi i futbollit Ferizaj vazhdon me përforcime për edicionin e ri. Ferizajasit përforcohen me mbrojtësin Gentian Emini!

“Klubi ynë me kënaqësi njofton të gjithë opinionin sportiv, dashamirët dhe tifozët e Ferizajt, që klubi ka përmbyllur me suksese marrëveshjen me mbrojtësin Gentian Emini.

Emini në sezonin e fundit ishte pjesë e KF Ulpianës nga Lipjani, ku pati paraqitje mjaft të mira në Superligën e Kosovës ne futboll.

Mbrojtësi 24 vjeçar do ti ndihmojë mjaft shumë skuadrës tonë në fazën e mbrojtjes.

Klubi jonë i uron shumë suksese Gentianit në synimet e tona”, njofton Lulzim Abazi, president i klubit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat