Prosineçki largohet nga Olimpia e Lubjanës, vetëm pse kërkoi...

Futboll

Prosineçki largohet nga Olimpia e Lubjanës, vetëm pse kërkoi...

Nga: K. Goca Më: 2 korrik 2022 Në ora: 14:17
Prosineçki në mes

Ish futbollisti i mirënjohur kroat, Robert Prosineçki, largohet nga Olimpia e Lubjanës, tre muaj pasi mori skuadrën sllovene dhe vetëm gjashtë ditë para fillimit të sfidave evropiane.

Drejtuesit e klubit, përveç trajnerit Prosineçki, kanë ndërprerë bashkëpunimin edhe me drejtorin sportiv Mladen Rudonja, raportojnë mediat sllovene.

Portali “Ekipa24” si arsye për ndarjen e cilëson kërkesën e Prosineçkit dhe Rudonjës për burime shtesë financiare për të forcuar skuadrën.

Në vend që të plotësoheshin kërkesat, vjen shkarkimi, drejtori i klubit Igor Barishiç dhe presidenti Adam Delius falënderuan Prosineçkin dhe Rudonja për bashkëpunimin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat