Juventusi i jep fund kërkimeve

Futboll

Juventusi i jep fund kërkimeve

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 20:44
Arnautoviç

Juventusi prej kohësh ka qenë në kërkim të një alternative për Dushan Vlahoviç me sulmuesin serb i cili momentalisht është zgjidhja e vetme në majën e sulmit me karakteristikat që kërkon trajneri Masimiliano Alegri.

Bardhezinjtë duket se tashme i kanë ndalur kërkimet dhe kanë nisur negociatat për transferimin e sulmuesit të Bolonjës, Marko Arnautoviç.

Sipas raportimeve nga “Tuttomercato.web”, 33-vjeçari e ka pranuar propozimin e Juventusit për një transferim në Torino, me bardhezinjtë që janë në negociata me Bolonjën për gjetjen e akordit final.

Karakteristikat e serbit kanë bindur Alegrin të besojë tek ai si alternativa e Dushan Vlahoviç gjatë sezonit të ardhshëm ku Juventusi do të aspirojë të kthehet në garën për titull.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat