Kampioni i Lituanisë sonte ndeshet me Ballkanin, nuk ka arritur marrëveshje në Kosovë...

Futboll

Kampioni i Lituanisë sonte ndeshet me Ballkanin, nuk ka arritur marrëveshje në Kosovë...

Nga: K. G. Më: 5 korrik 2022 Në ora: 13:49
Ilustrim

Skuadra e futbollit Zhalgiris nga Lituania, sot do të ballafaqohet me kampionin e Kosovës, Ballkanin e Suharekës. 

Kampioni i Lituanisë ka një njoftim interesant për qytetarët e saj.  

“Rreth transmetimit të ndeshjes së sotme: Sipas praktikës së zakonshme, të drejtat e transmetimit i përkasin një klubi shtëpiak, ato janë fituar nga kanali ArtMotion në Kosovë

Në dijeninë tonë të paktën një kanal lituanez ishte i interesuar të transmetonte, por nuk u bë marrëveshje.

Ka dy mundësi për të parë transmetimin zyrtar:

1) Action by Apollo Vilnius në Oz së bashku me entuziastë të tjerë. 

2) Provoni vetë artmotion.net”, njofton mes të tjera  klubi Zhalgiris.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat