Origi zyrtarizohet te Milani

Futboll

Origi zyrtarizohet te Milani

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 16:34
Origi zyrtarizohet te Milani

AC Milan ka njoftuar zyrtarisht për arritjen e marrëveshjes me Divock Origin.

Sulmuesi belg me “Rossonerët” ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2026.

Origi në “San Siro” ka kaluar si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me Liverpoolin skadoi më 30 qershor.

27-vjeçari karrierën e ka nisur te Genku dhe Lille, para se të bënte debutimin e tij profesional me klubin francez në vitin 2013.

Një vit më vonë Origi u transferua te Liverpooli, teksa për një sezon (2017/18) ka luajtur si i huazuar edhe te Wolfsburgu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat