Chelsea, favorit për De Ligtin

Futboll

Chelsea, favorit për De Ligtin

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 16:35
De Ligt

Chelsea mbetet favorit për transferimin e Matthijs de Ligtit.

Klubi londinez në fakt është përpara Bayern Munichut për qendërmbrojtësin e Juventusit.

Lajmin e ka bërë të ditur portali “Goal.com”.

“Blues” e shohin përfaqësuesin holandez si udhëheqës të mbrojtjes së tyre së bashku me Thiago Silvan në edicionin 2022/23.

Lejen për blerjen e ish-futbollistit të Ajaxit e ka dhënë edhe pronari i ri i Të Kaltërve, Todd Boehly, i cili e bleu klubin nga miliarderi rus, Roman Abramovich.,

Ndërkohë, edhe gjiganti bavarez qe një kohë është duke e kërkuar futbollistin, i cili nuk konsiderohet si i pashitshëm nga “Zonja e Vjetër”, që mund të heq dorë nga ai për një ofertë të kënaqshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat