Chelsea pas sulmuesit të Burnley-t

Futboll

Chelsea pas sulmuesit të Burnley-t

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 11:16
Chelsea pas sulmuesit të Burnley-t

Burnley nuk është më pjesë e Premier Leagues.

Por, ylli i kësaj skuadre Maxwel Cornet duket së sërish do të luajë në elitën e futbollit anglez.

Mediet britanike raportojnë se Chelsea është e interesuar për 25-vjeçarin, i cili pavarësisht së Burnley ra nga Premier League, kishte shfaqur performancë të mirë duke ndezur interesimin e disa klubeve të mëdha elitare në ishull.

‘Blutë’ e Londrës thuhet së dëshirojnë ta kenë në skuadër Cornet për sezonin e ri.

Madje, siç raportohet, tashmë londinezët po bëjnë gati ofertën në adresë te Burnleyt për Cornet, klauzola e lirimit është 15 milionë funte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat