Transformimi i shpejtë fizik i Pedrit

Futboll

Transformimi i shpejtë fizik i Pedrit

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 13:19
Transformimi i shpejtë fizik i Pedrit

Pedri Gonzalez kaloi testet mjekësore parasezonale te Barcelona. Krahasimi i ndarë në “Tuitter” për ndryshimin fizik të mesfushorit 19-vjeçar, që nga ardhja e tij te Barça në vitin 2020, u komentua shumë në rrjetet sociale.

Luis F. Rojo shpjegoi në një raport të gjerë të publikuar në “MARCA”, detajet e punës fizike për ndërtimin e Pedrit të ri. Mesfushori përfitoi nga pushimi prej dëmtimit (çarje në bicepsin femoral të këmbës së majtë) për të punuar shumë në aspektin e tij fizik.

Në ata tre muaj e gjysmë ai pati kohë të bollshme për këtë.

Një nga synimet që i vendosi vetes ishte rritja e peshës dhe vëllimit të muskujve. Sigurisht, pa humbur shpejtësinë dhe fleksibilitetin, që ai kishte treguar tashmë në vitin e tij të parë blaugrana.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat