Tottenham afër marrëveshje me yllin...

Futboll

Tottenham afër marrëveshje me yllin...

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 15:42
Ded Spence

Klubi anglez, Tottenham raportohet së është afër marrëveshje me yllin e Middlesbrough-ut, Ded Spence.

Mediet britanike të mërkurën shkruajnë së ‘Spurs’ së shpejti do ta kompletojë transferimin e Ded Spence me vlerë 15 milionë funte.

Pas disa javësh negociata, duket se tashmë Tottenham dhe Middlesbrough-un kanë arritur marrëveshje për reprezentuesin e ri anglez, i cili është një nga objektivat kryesore të trajnerit Antonio Conte.

Ded Spence në sezonin e fundit, ka treguar performancë mjaft të mirë, formë e cila nuk ka mundur ty ik syve të strategut italian Conte.

Ded Spence thuhet së shumë shpejtë do të prezantohet si lojtari i ri i Tottenhamit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat