Formacionet zyrtare Inter Turku - Drita

Futboll

Formacionet zyrtare Inter Turku - Drita

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 16:31
Formacionet zyrtare Inter Turku - Drita

Drita do të nisë sot rrugëtimin e Conference League, me ndeshjen e parë që do e zhvillojë në transfertë ndaj Inter Turku.

Nënkampionët e Kosovës do të përballen në orën 17:00 më skuadrën finlandeze, në “Veritas Stadion” dhe këtë sfidë do të mund ta ndiqni në “Super Sport 2”.

Ndërsa na ndajnë edhe disa minuta nga nisja e takimit të parë të raundit të parë kualifikues të Conference League, trajnerët Grau dhe Nuhiji kanë zgjedhur formacionet me të cilët do të zbresin në fushën e lojës.

Formacionet zyrtare:

Inter Turku: 4:3:3/ Riikonen, Niska, Ruxi, Ketting, Arciero, Forsell, Paananen, Jyry, Haro, Lepisto, Tamminen.

Drita: 4:2:3:1/ Maloku, Krasniqi, Limani, Balde, Balkqori, Namani, Broja, Muja, Baftiu, Ajzeraj, Simonovski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat