Media malazeze shkruan për Llapin

Futboll

Media malazeze shkruan për Llapin

Nga: K.G. Më: 7 korrik 2022 Në ora: 15:11
Media malazeze shkruan për Llapin

Skuadra e Llapit të Podujevës, sonte (20.30) në Podgoricë do të përballet me Buduçnostin, në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues të Conference League në futboll.  

“Llapi, fituesi i Kupës së Kosovës, skuadra e renditur në vend të katërt në Kampionatin e Kosovës në sezonin e kaluar, skuadra me të cilën luan ish-sulmuesi i Kom-it dhe Petrovacit, Igor Vukçeviq, djali i ish-futbollistit dhe trajnerit të Buduçnostit, Nenad, është një rival i skuadrës tonë”, shkruan mes të tjera media malazeze “Vijesti”.

“Llapi po luan ndeshjen e tretë evropiane në histori, sezonin e kaluar u eliminua nga Shkupi dhe përvoja evropiane duhet të jetë avantazh për Buduçnostin”, shkruan mes të tjera.

Ndeshjes mes Buduçnostit dhe Llapit, pritet me padurim nga dashamirët e futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat