Laporta i heq krejt dilemat

Futboll

Laporta i heq krejt dilemat

Më: 4 gusht 2022 Në ora: 16:03
Laporta i heq krejt dilemat

Joan Laporta është rikthyer të flasë për të ardhmen e Frenkie de Jongut.

Presidenti i Barcelonës ka bërë me dije se mesfushori holandez nuk do të lëvizë nga “Camp Nou”, përkundër faktit se për të interesim kanë shfaqur klubet e mëdha angleze si Manchester United dhe Chelsea.

Frenkie nuk është në shitje, është një lojtar që e vlerësojmë. Do të duhej ta ndihmonte klubin duke pranuar që t’i ulet rroga, por e ka një kontratë me ne dhe do ta respektojmë”, deklaroi Laporta për “New York Times”.

Kështu, kreu i “Blaugrana” ia mbylli dyert një shitjeje eventuale të ish-futbollistit të Ajaxit, i cili dëshiron ta tregojë veten në “Camp Nou”, edhe pse Barça ishte e gatshme ta shiste për 70-80 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat