Vendimi për ankesën e futbollistit Olti Sfeçla

Futboll

Vendimi për ankesën e futbollistit Olti Sfeçla

Më: 6 gusht 2022 Në ora: 11:31
Vendimi për ankesën e futbollistit Olti Sfeçla

Komisioni për Ankesa – shkalla e dytë, në përbërje Sitki Baftiu kryetar, Remzi Azemi dhe Bekim Behrami anëtarë në mbledhjen e mbajtur me datë 05 gusht shqyrtoi e ankesën me nr Reference 112/1 të futbollistit Olt Sfeçla lidhur me rastin e mospërmbushjes së obligimeve finnaciare ndaj tij nga KF “Flamurtari”.

"Komisioni për Ankesa – shkalla e dytë në mbledhjen e mbajtur më datë 05.08.2022 pas shqyrtimit të të gjitha shkresave, argumenteve dhe provave shtesë të ofruara konstatoj se: Vendimi i Komisionit për regjistrimin e Statusit dhe transferin e lojtarëve, me nr. 466/ 2datë: 27.07.2022. Vërtetohet.

Komisioni për Ankesa – shkalla e dytë, pas shyrtimit të ankesës dhe provave të shqyrtuara mori këtë vendim bazuar në nenin 119 pika A të Rregullores Disiplinore.

Në bazë të administrimit të provave, shkresave të lëndës dhe pretendimeve të palës ankuese për mospërmbushjen e obligimeve (pagesën nga KF “Flamurtari“ për futbollistin Olt Sfeçla), është vërtetuar se Komisioni për Regjistrimin dhe Statusin e Lojtarëve ka marrë për bazë shkresat e lëndës dhe në njoftim konstatoj se vendimi i marrë është plotësisht i drejtë dhe në përputhje me aktet normative të FFK-së si dhe dëshmive në lëndën e kompletuar", njofton Sitki Baftiu, kryetar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat