Interi e zyrtarizon shkëputjen e kontratës me Sanchezin

Futboll

Interi e zyrtarizon shkëputjen e kontratës me Sanchezin

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 22:53
Alexis Sanchez

Interi ka njoftuar zyrtarisht për arritjen e marrëveshjes me Alexis Sanchezin për ndërprerje të bashkëpunimit.

Klubi italian e ka falënderuar kilianin për tri sezonet e kaluara në “Guiseppe Meazza”, që kulmuan me fitimin e tre trofeve.

Pas shkëputjes së kontratës, Sanchez ka mbetur lojtar i lirë dhe si i tillë mund të nënshkruajë me klubin e ri.

33-vjeçari është afër kalimit te Marsielle, teksa pritet që kjo lëvizje të zyrtarizohet këtë javë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat