Ish lojtari i Prishtinës, i bashkohet Dukagjinit

Futboll

Ish lojtari i Prishtinës, i bashkohet Dukagjinit

Nga: K. G. Më: 9 gusht 2022 Në ora: 16:12
Otto John

Ish futbollistio i Prishtinës, Otto John, i bashkohet Dukagjinit të Klinës.

Është prej përforcimeve më të mira që ka bërë deri me tash Dukagjini i trajnerit Armend Dallku.

Klinasit kanë aspirata më shumë se mesi i tabelës.

“Futbollisti nigerian vjen nga radhët e Prishtinës, ndërkohë që dikur ishte edhe pjesë e klubeve si Trepça ‘89 dhe Skënderbeu nga Korça.

Sulmuesi John, ka luajtur edhe në garat ndërkombëtare me këto tri klube, ku në dhjetë ndeshje ka realizuar tri herë. Sezonin e kaluar John ka realizuar pesë gola dhe tani është̈ përsëri nën urdhrat e kryetrajnerit z. Armend Dallkut”, njofton FC Dukagjini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat