Situata kaotike te Barcelona

Futboll

Situata kaotike te Barcelona

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 18:36
Barcelona

Samuel Umtiti është gati të mbyll përvojën e tij në Barcelonë. Mbrojtësi francez, i filmuar nga kamerat e El Chiringuito, nuk u stërvit mëngjesin e sotëm dhe shkoi në aeroportin El Prat për t’u larguar nga qyteti.

Ish-lojtari i Lyon nuk mori pjesë në turneun në Shtetet e Bashkuara dhe qëndroi në Ciutat Esportiva për t’u stërvitur me pjesën tjetër të tepricave (Neto, Riqui Puig, Mingueza, të gjithë të shitur).

Lamtumira e tij duhet të zyrtarizohet në ditët në vijim: Blaugranët me shumë gjasa do ta lirojnë dhe ai do të jetë i lirë të gjejë një ekip të ri. Lajme të mundshme thelbësore për të ardhmen ekonomike të Barcelonës.

Siç raporton Relevo, në fakt, agjentët e mesfushorit Frenkie de Jong dhe sulmuesit Martin Braithwaite, të dy protagonistë të ngjarjeve të ndërlikuara, janë zbuluar në kryeqytetin e Katalonjës për të takuar përfaqësues të kompanisë dhe për të diskutuar më tej situatën e klientët e tyre në orët e ardhshme.

LaLiga kishte refuzuar regjistrimet e blerjeve të reja të Barcelonës dhe klubi blaugrana, për t’i vënë ato në dispozicion të Xavi për ndeshjen e së shtunës me Rayo Vallecano, është gati të përdorë një mashtrim të ri: shitjen e një përqindje shtesë të Barça Studios (24.5 % e shitur tashmë te Socios.com).

Sipas Radio Barcelona, ​​thuhet se gjithçka do të ndodhë sot dhe se për këtë arsye shitja është e afërt: katalanasit do t’i japin grupit GDA Luma 25% të tjera të Barça Studios për rreth 100 milionë euro. Mund të mos mjaftojë edhe kjo, që aktivizimi i levës së katërt të kombinohet edhe me një ulje tjetër pagash për 30-40 milionë euro. Në atë moment nga LaLiga duhet të mbërrijë drita jeshile për nënshkrimet e reja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat