Kosova U19 mposhtet në përballjen e parë

Futboll

Kosova U19 mposhtet në përballjen e parë

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 21:33
Kosova U19

Kosova U19 mposhtet në përballjen e parë të Kampionatit Ballkanik, pavarësisht paraqitjes së mirë!

Kombëtarja U19 e Kosovës, femrat, ka zhvilluar ndeshjen e parë në kuadër të Kampionatit Ballkanik në Mioveni kundër nikoqirit, Rumanisë, në Grupin A.

Vashat 'Dardane' treguan paraqitje impresive në setin e parë, të cilin arritën ta fitojnë me rezultat 25-22, por eventualisht u desh të pajtohen me disfatë, derisa u mposhtën në setet pasuese me rezultat 25-16, 25-22 dhe 25-11.

Ndeshjen e radhës Kosova e zhvillon kundër Turqisë, të enjten me fillim nga ora 14:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat