Ziyech kërkon largimin nga Chelsea

Futboll

Ziyech kërkon largimin nga Chelsea

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 13:41
Ziyech kërkon largimin nga Chelsea

Ziyech kërkon largimin nga Chelsea, pas interesimit të Milanit!

Sulmuesi maroken, Hakim Ziyech mbetet i frustruar me situatën e tij te Chelsea dhe dëshiron të largohet.

Ziyech, i cili nuk është zgjedhja e parë nën menaxherin Thomas Tuchel, nuk dëshiron të qëndrojë në klub përtej këtij afati kalimtar.

Chelsea është i zënë me transferimet e ardhshme, pasi synon Pierre-Emerick Aubameyang dhe Frenkie de Jong nga Barcelona.

Megjithatë, sipas Evening Standard, Ziyech dëshiron të lejohet të largohet, me Milanin që ruan interesin më të madh për shërbimet e tij.

Ai e di se me nënshkrimin e verës, Raheem Sterling, si pjesë e skuadrës, ai do të ketë më pak kohë në lojë se sezonin e ardhshëm, edhe pse Romelu Lukaku dhe Timo Ëerner janë larguar.

Callum Hudson-Odoi dhe Christian Pulisic po mendojnë gjithashtu për të ardhmen e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat