Souness ka kritikuar ashpër Anthony Martialin

Futboll

Souness ka kritikuar ashpër Anthony Martialin

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 15:14
Souness ka kritikuar ashpër Anthony Martialin

Graeme Souness, ish-mesfushor skocez me një të kaluar të rëndësishme te Liverpool-i, ka kritikuar ashpër Anthony Martial në një intervistë të dhënë për TalkSport criticandone.

“Ka treguar se nuk është një lojtar për Manchester United. Nuk mund ta durojë presionin që vjen kur luan te një skuadër si Manchester United. Është si Pogba”, ka thënë Souness për Martial.

“I shikoj të dy dhe shikoj lojtarë me një cilësi që pak të tjerë e kanë, po. Por vendosin ata se kur t’i tregojnë këto cilësi.

“Nuk mund të jetë kështu kur luan për një klub të madh. Kur je në një klub të madh, luan një finale Kupe çdo javë dhe duhet të jesh gjithmonë në maksimumin e formës”.

Në këto orë, pikërisht Martial është kthyer të jetë në qendër të zërave të merkatos që flasin edhe për një transferim të mundshëm tek Juventus, akoma në kërkim të një zëvendësi të Vlahoviq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat