E gjithë familja vishet kuqezi dhe transferohet në Itali

Futboll

E gjithë familja vishet kuqezi dhe transferohet në Itali

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 17:57
E gjithë familja vishet kuqezi

Familja e Zlatan Ibrahimoviç është veshur e gjithë kuqezi.

Pas sulmuesit të njohur suedez, radhën e kanë fëmijët e tij që t’i bashkohen grupmoshave të Milanit. Maximiliani do të luajë për ekipin U-17 të Milanit dhe Vincenti për moshën U-15.

Të dy luajnë në mesfushë, ndryshe nga babai i tyre që është sulmues. Më parë familja e Ibrahimovic jetonte në Suedi, por tashmë është e zhvendosur në Milano.

Në Itali thuhet se sulmuesi i njohur do të marrë rolin e drejtorit sportiv të Milanit kur të tërhiqet nga futbolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat