Benitez: Milani meriton respekt

Futboll

Benitez: Milani meriton respekt

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 23:35
Benitez: Milani meriton respekt

Napoli është çështje zemre përveçse titujsh, ndërsa me Milanon ka lidhje me trofetë. Për këto shkaqe, vështrimi i Rafa Benitezit drejtohet në mënyrë të vëmendshme e metodike nga Seria A.

E pashmangshme fundja sepse futbolli italian gëzon ende joshje, aq sa spanjolli nuk humb një ndeshje të kampionatit të Italisë nga shtëpia e tij në Liverpul.

Benitez, na bëni një panoramikë mbi startin e Serisë A?

"Interi dhe Juvja në dy vendet e para, por Milani meriton respekt sepse është kampion në fuqi. Do të isha veçanërisht i lumtur nëse në katër të parat përfshihet edhe Napoli.

Shpresoj shumë që ecuria e skuadrës të mos ndikohet nga largimet e rëndësishme që i kanë ndodhur gjatë merkatos së kësaj vere", tha Benitez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat