Benfica fiton ndaj Dynamos së Kievit

Futboll

Benfica fiton ndaj Dynamos së Kievit

Nga: K.G. Më: 17 gusht 2022 Në ora: 22:51
Besiktas

Benfica ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Dynamos së Kievit, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Miejski al. Unii Lubelskiej 2” në Lodz.

Skuadra nga Portugalia bëri lojë të mirë duke e fituar sfidën e parë dhe është një hap drejt fazës së grupeve të Champions League.

Futbollistët Gilberto (9') e Ramos (37') shënuan për fitoren e Benfica-s.

Skuadra portugeze tani ka epërsinë dhe e pret me qetësi sfidën e kthimit ndaj ukrainasve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat