Ballkani gati për sfidën e madhe në Evropë

Futboll

Ballkani gati për sfidën e madhe në Evropë

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 23:51
Ballkani gati për sfidën e madhe në Evropë

Ballkani ndeshet me Shkupin nesër në kuadër të Conference League.

Klubi nga Suhareka sot e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes, e cila zhvillohet nesër nga ora 21.00 dhe e cila do të transmetohet direkt nga RTK. 

"Skuadra jone sot ka arritur në Maqedoni, për ndeshjen kundër FC Shkupit.

Stërvitjen e fundit e zhvilluam pasditen e të sotmes në stadiumin ku do të zhvillohet ndeshja nesër", ka shkruar klubi suharekas në njoftimin për stërvitjen. 

Ballkani është klubi i parë kosovar, i cili ia del që të mbërrijë deri në rrethin e fundit të kualifikimeve në garat e kupave evropiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat