Silva do të mbetet te Manchester City

Futboll

Silva do të mbetet te Manchester City

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 23:59
Silva

Pavarësisht thashethemeve që e lidhin atë me një lëvizje te Barcelona, ​​duket se Bernardo Silva do të mbetet te Manchester City.

Me vetëm dy javë të mbetura deri në mbylljen e afatit kalimtar të verës, gjigantët anglezë kanë përjashtuar një shitje të mundshme duke qenë se ylli portugez është një nga lojtarët më të mirë të Pep Guardiolës.

City kurrë nuk ka qenë plotësisht i interesuar për të shitur Silvën.

Megjithatë, Guardiola e bëri të qartë në fillim të verës se klubi nuk do të mbante një lojtar që nuk donte të qëndronte.

Këto deklarata erdhën pasi u bë e ditur se Barcelona ishte e interesuar për nënshkrimin e portugezit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat