Milan ka ndryshuar mendje

Futboll

Milan ka ndryshuar mendje

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 20:45
Milan

Milan është tërhequr nga bisedimet për qendërmbrojtësin e Paris Saint-Germain, Abdou Diallo.

Që nga muaji i kaluar, senegalezët janë konsideruar nga kuqezinjtë si një opsion prioritar për të zëvendësuar të larguarin Alessio Romagnoli. Bëhej fjalë për huazimin e mundshëm të një futbollisti 26-vjeçar me opsion shpengimi të mëvonshëm, por tashmë, me sa duket, negociatat janë ndërprerë.

Sipas Tuttomercatoweb, Milani ka vendosur të tërhiqet nga shërbimet e Diallo sepse nuk shohin interes të mjaftueshëm nga ana e tij për transferim. Përveç kësaj, paga mbresëlënëse e lojtarit është një pengesë.

Abdou Diallo është te PSG që nga vera e vitit 2019. Në total, mbrojtësi ka 75 paraqitje për parisienët në të gjitha garat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat