​Ancelotti: Casemiro ka vendosur të largohet

Futboll

​Ancelotti: Casemiro ka vendosur të largohet

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 13:34
​Ancelotti: Casemiro ka vendosur të largohet

Mesfushori i Real Madridi Casemiro shumë shpejtë do të jetë lojtar i Manchester United.

Lajmi tashmë është konfirmuar edhe nga trajneri Carlo Ancelotti i cili ka thënë se lojtari ka vendosur që të ndryshojë skuadër.

“Kam folur me Casemiron. Ai dëshiron të provojë një sfidë të re, ndaj ne e kuptojmë vendimin e tij”, tha fillimisht Ancelotti.

“Negociatat janë në vazhdim, por ai ka vendosur të largohet nga Real Madridi, ne e duam atë dhe respektojmë planin e tij. Casemiro nuk do të luajë të shtunën. Dje kuptova se ishte një gjë e vërtetë (Casemiro në Man Utd)”.

“Zëvendësim për Real Madridin? Ne kemi nënshkruar me Tchouaméni dhe ai është një nga më të mirët në treg. Pastaj kemi Kroos dhe Camavinga, jemi mirë me 6 mesfushorë”, tha në fund trajneri italian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat