Lyon-i nuk “i ndahet” PSG-s

Futboll

Lyon-i nuk “i ndahet” PSG-s

Më: 20 gusht 2022 Në ora: 00:37
Lyon-i nuk “i ndahet” PSG-s

Olympique Lyon nuk i ndahet Paris Saint-Germain, ndërsa ka fituar bindshëm në raundin e dytë të Ligue 1. Lyon “shkatërroi” me rezultatin 4-1 skuadrën e Troyes.

Vendasit treguan dominim të padiskutuar gjatë gjithë sfidës, megjithatë fraksioni i parë u mbyll me barazimin 1-1. Ekipi i Bosz zhbllokoi rezultatin që në minutën e 3’ me golin e Lacazette, teksa në minutën e 39’ “ESTAC” ia  dolën të gjenin barazimin me anë të Tardieu, që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Në fraksionin e dytë nga Lyon jo vetëm që do të vazhdonin dominimin, por njëkohësisht do të shfaqeshin më produktivë. Mjaftuan vetëm 2 minuta nga nisja e pjesës së dytë dhe Tagliafico realizoi golin e dytë për vendasit. Teksa në minutën e 49’ ishte Tete ai i cili ngriti në këmbë tifozerinë në “Parc Olympique Lyonnais”.

Do të ishte po Tete ai i cili do të emociononte tifozerinë vendase me një super gol në minutën e 75’, duke realizuar dopietë personale dhe njëkohësisht i dhuroi “pokerin” skuadrës së Lyon-it.

Pas këtij takimi Lyon renditet në vend të dytë me pikë të barabarta me PSG-në, 6 pikë, teksa Troyes qëndron në vend të fundit me 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat