Enrique optimist për suksesin e Spanjës në Ligën e Kombeve

Futboll

Enrique optimist për suksesin e Spanjës në Ligën e Kombeve

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 17:26
Enrique

Luis Enrique është optimist se Spanja në Ligën e Kombeve në fund do t`ia dalë të jetë e para në grupin ku është.

Ish-kampionët e botës nga viti 2010 sonte ndeshen me Zvicrën.  

“Ka qenë java më e mirë e stërvitjes për lojtarët që kur u bëra trajner. 

Unë jam optimist për atë që na pret përpara. Edhe nëse humbim nga Zvicra, nëse mposhtim Portugalinë, do t'ia dalim", ka thënë ish futbollisti i Real Madridit dhe Barcelonës, tash trajner.

Nga ky grup sonte gjithashtu ndeshen Çekia me Portugalinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat