Kroacia përfundon e para, Austria në Ligën B

Futboll

Kroacia përfundon e para, Austria në Ligën B

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 22:45
Kroacia përfundon e para, Austria në Ligën B

Franca duhet falënderuar Kroacinë e cila e mposhti me rezultat 3:1 Austrinë, ndryshe do të binte në Ligën B. 

Austriakët dështuan si vendas dhe humbën statusin e Ligës së Kombeve, divizioni A. 

Për Kroacinë shënuan Modriç (6'), Livaha (69') e Lovren (72') dhe për austriakët realizoi Baumgartne (8').  

Kroacia përfundon në pozitën e parë me 13 pikë, Danimarka është e dyta me 12, pasojnë Franca 5 dhe Austria në fund me 4 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat