Pezullohet trajneri maltez për ngacmim seksual

Futboll

Pezullohet trajneri maltez për ngacmim seksual

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 23:59
Devis Mangio

Federata e Futbollit të Maltës ka pezulluar trajnerin italian Devis Mangio për sjellje të pahijshme seksuale ndaj një lojtari.

Të dielën, Federata e Futbollit mori informacione për sjelljen e tij të papërshtatshme ndaj një anëtari të kombëtares dhe mediat raportojnë se ka pasur akuza për sjellje të papërshtatshme ndaj lojtarit ndërsa Mangia ishte trajner i Craiova rumune nga viti 2017 deri në prill 2019.

Trajneri italian drejton kombëtaren e Maltës nga dhjetori 2019 dhe ndër të tjera ka punuar në Ascoli, Bari, Spezia, Palermo, si dhe në kombëtaren e të rinjve italianë.

Mangio (48) ka kontratë me Maltën deri më 31 dhjetor të vitit të ardhshëm.

Ndihmës trajneri Davide Macot ka drejtuar kombëtaren në miqësoren e sotme ndaj Izraelit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat