Kush e drejton derbin Ballkani - Gjilani?

Futboll

Kush e drejton derbin Ballkani - Gjilani?

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 17:48
Kush e drejton derbin Ballkani - Gjilani?

Në fundjavë zhvillohet xhiro e nëntë e Albi Mall Superligës së Kosovës në futboll. 

Në program janë pesë duele interesante përgjatë të shtunës dhe të dielës.

Padyshim se derbi i kësaj jave zhvillohet të dielën, ku Ballkani e pret Gjilanin në Therandë.

Janë deleguar gjyqtarët që do t’i drejtojnë përballjet e kësaj jave.

Drejtësia në takimin Ballkani-Gjilani i është besuar gjyqtarit Genc Nuza, me asistentët Fatlum Berisha dhe Granit Hyseni. Në VAR do të jetë Dardan Çaka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat