Vijon vala e grabitjeve në Angli, viktima e radhës

Futboll

Vijon vala e grabitjeve në Angli, viktima e radhës

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 18:41
Vijon vala e grabitjeve në Angli, viktima e radhës

Nuk ndalet vala e grabitjeve, sulmeve apo tentativave për thyerje të banesave të sportistëve dhe personazheve të famshme vijon me vrull në Mbretërinë e Bashkuar. I prekuri i fundit është Alex Oxlade-Chamberlain, shtëpia e të cilit në Wilmslow, që ndodhet në kontenë Cheshire, u grabit këtë të martë kur vetë futbollisti dhe familja e tij ishin të pranishëm.

Futbollisti i Liverpoolit është fejuar me Perrie Edwards, këngëtaren e grupit Little Mix, me të cilën ka një djalë pak më shumë se një vjeç. Me sa duket, sipas “The Sun”, sulmuesit hynë në banesën e tij luksoze prej 4 milionë eurosh, ndërsa familja ndodhej në katin e poshtëm.

Ata morën sende me vlerë si bizhuteri dhe fatmirësisht futbollisti dhe familjarët e tij nuk janë lënduar.

Çifti, i terrorizuar, ka lajmëruar menjëherë policinë që po e heton ngjarjen. “Është shumë e rëndë të mendosh se dikush ka qenë në shtëpinë tënde para se të kuptoje se çfarë po ndodhte.

Është shumë shqetësuese. Dhe pa dyshim që u është thyer zemra, sepse kanë marrë shumë sende me vlerë, jo vetëm financiarisht”, tha një mik i të dyve për tabloidin britanik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat