Inzaghi vlerëson Asllanin

Futboll

Inzaghi vlerëson Asllanin

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 16:58
Inzaghi vlerëson Asllanin

Simone Inzaghi, i keqardhur për humbjen e djeshme në shtëpi përballë Romës, përpiqet të shohë edhe anët pozitive të ndeshjes.

“Ka zhgënjim pas një disfate absolutisht të pamerituar. Ishte ndeshja jonë më e mirë e sezonit. Duhet të bëjmë më shumë, duhet të punojmë në detaje. I ndodhi Romës kundër Atalantës. Është normale që na vjen keq që nuk kemi festuar me tifozët tanë që na kanë mbështetur kaq shumë”.

Më pas Inzaghi foli për ndeshjen e Asllanit, i cili zëvendësoi Brozovicin, që mungonte për arsye pezullimi:

“Do të dilte nga fusha edhe nëse Roma nuk do të kishte shënuar golin e dytë. Ka zhvilluar një ndeshje të mirë, por pa Brozovicin në fushë, më duhej të vija ekuilibrat sa u përket forcave në fushë dhe ai nuk luante prej kohësh. Onana? Nuk e nëse do yë luajë të martën, përballë Barcelonës”.

E paevitueshme një pyetje mbi të ardhmen e tij:

“Ky është një nivel i lartë, por me tifozë të jashtëzakonshëm. Unë në rrezik? Ne, trajnerët, jemi gjithmonë në rrezik, por mund të them se skuadra është përgjigjur shumë mirë, duke bërë atë që I kam kërkuar. Duhet të punojmë me detajet".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat