Aurelien Tchouameni flet për Benzemanë

Futboll

Aurelien Tchouameni flet për Benzemanë

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 13:05
Aurelien Tchouameni

Në zonën mikse, mesfushori i Real Madridit mohoi informacionin e L’Équipe se skuadra ishte më mirë pa Benzemanë.

Një lojtar kyç në kombëtare dhe i padiskutueshëm në mesfushë, Aurélien Tchouaméni ka qenë një nga figurat më të mëdha të Francës deri më tani në Kupën e Botës.

Mesfushori bëri një paraqitje të jashtëzakonshme kundër Danimarkës këtë të shtunë në stadiumin 974 në Doha, duke grumbulluar të gjithë topat që kalonin në zonën e tij dhe duke gjuajtur Mbappé dhe Griezmann sa herë që ai rrëmbeu topin.

Në RMC Sport, lojtari i Real Madrid shfrytëzoi rastin për të mohuar informacionin nga se skuadra franceze ishte më mirë dhe më e çliruar pa Benzemanë .

“Grupi është mirë, të gjithë kalojmë mirë, gjithashtu doja të flisja për diçka që pamë në lidhje me largimin e Karim Benzemasë, për këtë informacionm, që ndihemi më mirë pasi ai nuk është këtu.

Kjo është krejtësisht e rreme, sepse edhe kur ai ishte ende me ne, gjërat tashmë po shkonin mirë. Të gjithë jemi të pikëlluar për dëmtimin e tij. Në çdo rast, ajo që mund t’ju them është se që kur mbërritëm, gjërat kanë shkuar shumë mirë mes nesh”,- tha Tchouameni. /abcnews.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat