Real Madrid dëshiron transferimin e Enzo Fernandez

Futboll

Real Madrid dëshiron transferimin e Enzo Fernandez

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 19:12
Real Madrid dëshiron transferimin e Enzo Fernandez

Real Madridi e ka kthyer vëmendjen te mesfushori argjentinas Enzo Fernandez. Kjo pasi e ka kuptuar se Jude Bellingham është i vendosur për një lëvizje drejt Premier League.

Njëzet e një vjeçari është inkuadruar nga pankina në të dyja ndeshjet e Botërorit "Qatar 2022", duke dhe shënuar golin e tij të parë në fitoren ndaj Meksikës të shtunën.

Paraqitjet e tij si për klubin ashtu edhe për Kombëtaren argjentinase po tërheqin interesin e klubeve më të mira evropiane, sipas Marca.

Duke e parë këtë situatë benfica thuhet se e ka rritur çmimin për mesfushorin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat